Blog
JAK ZOBOWIĄZAĆ ZATRUDNIONYCH DO ZACHOWANIA POUFNOŚCI?
Jednym z kluczowych elementów związanych z ochroną danych osobowych i innych istotnych informacji w przedsiębiorstwie jest zobowiązanie zatrudnionych do zachowania poufności. W praktyce umieszcza się je albo w treściach umów (np. o pracę czy zlecenia), albo przy okazji …
JAK ZOBOWIĄZAĆ ZATRUDNIONYCH DO ZACHOWANIA POUFNOŚCI? Czytaj więcej »
Planowanie i zagospodarowanie przestrzeni w ogniu zmian
Z końcem kwietnia br. na stronie Rządowego Centrum Legislacji (RCL) pojawił się projekt nowelizacji ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym. Projekt przygotowywany jest przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii (MRiT), a proponowane w nim zmiany, …
Planowanie i zagospodarowanie przestrzeni w ogniu zmian Czytaj więcej »
Europejski ład dla konsumentów w e-commerce
Dnia 27 listopada 2019 roku Parlament Europejski oraz Rada Unii Europejskiej uchwaliły dyrektywę 2019/2161 (zwana dalej „dyrektywa Omnibus”). Motywacją dla wprowadzenia dyrektywy było polepszenie egzekwowania i unowocześnienie unijnych przepisów dotyczących …
Działalność lombardowa zostanie uregulowana w polskim prawie
Z początkiem kwietnia br. do etapu prac legislacyjnych trafił projekt ustawy regulujący działalności lombardowe (UD 362), w tym m.in. umowy pożyczek lombardowych. Projekt jest przygotowywany wspólnie przez Ministerstwo Finansów i Urząd Ochrony Konkurencji …
Działalność lombardowa zostanie uregulowana w polskim prawie Czytaj więcej »
ESG, czyli nowy standard raportowania
Czym jest ESG ESG (environmental, social and corporate governance) to wskaźniki, w oparciu o które można tworzyć raporty i ratingi pozafinansowe przedsiębiorstw. Ich celem jest dostarczenie przede wszystkim inwestorom …
Ustalenie statusu osoby zajmującej eksponowane stanowisko polityczne w związku z przeciwdziałaniem praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu (AML)
W ostatnim czasie Generalny Inspektor Informacji Finansowej (GIIF) wydał komunikat w sprawie obowiązku ustalania przez instytucje obowiązane, czy klient lub beneficjent rzeczywisty klienta jest osobą zajmującą eksponowane stanowisko polityczne …
Komplementariusz w spółce komandytowo-akcyjnej zapłaci składki ZUS
Projekt zmian planowanych przez Ministerstwo Finansów w ustawie o PIT przewiduje pełne oskładkowanie ZUS-em komplementariuszy w spółkach komandytowo-akcyjnych, począwszy od stycznia 2023 r. Przypomnijmy, że w związku z wprowadzeniem tzw. Polskiego Ładu wielu przedsiębiorców, …
Komplementariusz w spółce komandytowo-akcyjnej zapłaci składki ZUS Czytaj więcej »
Zawieranie umów w formie elektronicznej
W obecnej dobie cyfryzacji stosunków między przedsiębiorcami zawieranie umów na odległość staje się powoli normą. Również pandemia zmusiła przedsiębiorców do prowadzenia biznesu z kanapy w domu, a co za tym idzie również do zawierania …
Z czego powinno składać się silne hasło i jak najefektywniej dbać o cyberbezpieczeństwo w przedsiębiorstwie
Na początku bieżącego roku Zespół CERT, działający w strukturach NASK – Państwowego Instytutu Badawczego, jeden z najpoważniejszych autorytetów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa w Polsce, wydał rekomendacje dla systemów uwierzytelniania. Określono w nich …
Fundacja rodzinna – wielopokoleniowa sukcesja w firmach rodzinnych
Ministerstwo Rozwoju i Technologii prowadzi obecnie prace nad instytucją tzw. fundacji rodzinnej. Celem ustawy o fundacji rodzinnej jest poprawa otoczenia prawnego sukcesji firm, w szczególności ze względu na zmiany pokoleniowe. W chwili …
Fundacja rodzinna – wielopokoleniowa sukcesja w firmach rodzinnych Czytaj więcej »
- 1
- 2
- 3
- …
- 21
- Następne »